bookmark comment heart linkedin marketing Asset 1 quotation-mark reply sample school telegram twitter

هولدان؛ ترسی برای همیشه

نویسنده فیلیمو
تاریخ انتشار چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

گفت و گو با مهدی آقاجانی تهیه کننده و کارگردان مجموعه ترسناک هولدان درباره ویژگی هایی که این کار را از دیگر فیلم های ترسناک متمایز می کند

 حاضرید برای چند دقیقه بترسید؟ تحمل اضطراب و ترس متمادی را برای چند دقیقه دارید؟ راستی اصلا فیلم ترسناک را به چه دلیل تماشا می­ کنید؟ اگر از آن دسته فیلم­بازهای شجاع و علاق ه­مند به ژانر وحشت باشید، احتمالا خیلی وقت است که از سینمای ژانر وحشت ایران ناامید شده و جای خالی آن  را با فیلم­های خارجی پر می کنید. اما به تازگی مجموعه ترسناک ایرانی به نام هولدان به ژانر وحشت فیلیمو اضافه شده است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و استقبال زیاد از آن توسط کاربران، برای ما هم عجیب است. استقبالی که باعث شد به سراغ مهدی آقاجانی، تهیه کننده و کارگردان این کار برویم تا درباره ویژگی های این اثر و تمایز آن با آنچه تا امروز در ژانر وحشت ایران وجود داشت حرف بزنیم که در ادامه می خوانید.

· در شرایطی که محتواهای طنز و عاشقانه رکورد فروش را پشت سر می­ گذارند و ساخت مجموعه­ های ترسناک مدت ها است فراموش شده، چه شد که سراغ ساخت چنین مجموعه ای رفتید؟

بهمن ماه سال 96 بود که به فکر عملی کردن ایده ساخت مجموعه فیلم ­هایی کوتاه در ژانر ترسناک افتادم. ایده ­ای که مدت ها در ذهنم بود اما به دلایلی موفق به اجرای آن نمی­ شدم. می­ خواستم محتوایی بسازم که هم کوتاه باشد و هم نگاه مخاطب را نسبت به ژانر ترسناکی که تا الان در سینما وجود داشت تغییر دهد. بعد از آن طرح کلی را با دوستانم یعنی وحید کیارسی و عباس جلالی مطرح کردم و در نهایت شروع به ساخت مجموعه هولدان کردیم.

· مخاطب­ ها هولدان را پسندیده و با آن ترسیده­ اند، اما مهم­ترین سوال­شان این است که چرا چند مجموعه کوتاه؟ آیا این ایده کشش تبدیل شدن به یک فیلم بلند را نداشت؟

 تا پیش از مجموعه هولدان تعداد زیادی کارهای کوتاه و انیمیشن انجام داده ­ام و در آن ها هم همیشه به دنبال فضایی متفاوت و سورئال بوده ­ام. درباره هولدان هم تصمیم داشتم این نگاه و این فضا ادامه پیدا کند. هم به این دلیل که به ایده اصلی نزدیک­تر باشد و هم به این دلیل که همگام با دنیا چنین نمونه­ های از مجموعه­ های کوتاه ترسناک را در تولیدات ویدیویی ایران داشته باشیم.

· اما ثابت بودن بازیگرها و همچنین فضای کلی هولدان برای مخاطب این فکر را ایجاد می­ کند که مجموعه های کوتاه از دل یک فیلم بلند بیرون آمده اند؟

بله ما به مخاطب­ها حق می دهیم که مواجه با چنین مجموعه­ های جدیدی برای­شان سوال برانگیز باشد. در پاسخ به آن­ها می­ گوییم که بهتر است به هولدان به چشم چند مجموعه ترسناک با بازیگرهای یکسان نگاه کنند و هر چه جلوتر رویم ارتباط بین مجموعه­ ها را بیشتر درک می کنند.

· درواقع هولدان پیش زمینه ای برای کارهای بعدی شما در ژانر ترسناک است؟

البته که علاقه زیادی داریم در این مسیر پیشرفت کنیم اما هدف اصلی ما برای ساخت هولدان، تولید مجموعه بومی و ایرانی با ویژگی­ های ترس ایرانی است که مشابه نمونه­ های خارجی نباشد او در عین حال فضا را برای تولیدات بعدی آماده کند.

· در نهایت فکر می­ کنید این کار می­تواند تبدیل به یک فیلم بلند سینمایی شود؟

البته که هر کدام از قسمت های هولدان می­ تواند به تنهایی تبدیل به یک فیلم بلند شود، اما ما فکر می­ کنیم همین که کاراکترها و اتفاق­ های به تصویر کشیده شده جذابیت داشته باشند، کار خود را انجام داده ­ایم و ترسی برای همیشه در دل بیننده کاشته ­ایم. 


نظرها