bookmark comment heart linkedin marketing Asset 1 quotation-mark reply sample school telegram twitter

پشتیبانی سرویس فیلیمو 24 ساعته شد

نویسنده فیلیمو
تاریخ انتشار دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

پشتیبانی فیلیمو

فیلیمو با ۲۴ ساعته کردن واحد پشتیبانی، به نیاز کاربران در هر ساعت از شبانه روز پاسخ می­ دهد.

برای کسب و کارهایی که خدمات سرگرمی ارائه می ­کنند، همواره تعامل موثر با کاربران مهمترین معیار سنجش موفقیت به حساب می­ آید. آن هم در دنیای امروز که فروش یک خدمت یا محصول به تنهایی کافی نیست و این تجربه کاربر است که عملکرد درست سرویس­ ها را تعیین می­ کند. فیلیمو هم از این قاعده جدا نیست و با توجه به ماهیتی که دارد از ابتدای راه مسیر این تعامل را ایجاد کرده. حالا بیشتر از یکسال است که پشتیبانی فیلیمو پاسخگو مشکلات کاربران است و از میزی یکنفره­ با یک اپراتور، به واحد سازمانی مستقل با ۳ شیف کاری در شبان ه­روز رسیده است.

ارتباط موثر با کاربران یعنی پاسخگویی به نیاز آن­ها در هر زمان و مکانی که هستند. فیلیمو این مهم را با اختصاص خط تلفن مستقیم، ایجاد ظرفیت پاسخگویی در شبکه­ های اجتماعی و همچنین ارتباط از طریق ایمیل فراهم کرده است. حالا با رشد کاربران فیلیمو و به دنبال آن افزایش سوالات و مشکلات­شان، دیگر پاسخگویی در زمان اداری کافی نیست و نیاز به ۲۴ ساعته شدن فعالیت تیم پشتیبانی ایجاده شده است. این ­ها را احسان عمرانی مدیر پروژه سرویس فیلیمو می­ گوید و اینطور ادامه می­ دهد: " ما در بررسی آماری که از رفتار کاربران خود در سال ۹۶ داشتیم به نتایج جالبی رسیدیم. نتایجی که نشان می­ دهد تماشای آنلاین فیلم و سریال در هر ساعت از شبانه ­روز اتفاق می ­افتد. برای مثال بیش از ۱۰ درصد از میزان تماشای محتواهای فیلیمو در یک روز به ساعت­ های پایانی شب یعنی بین ۱۲ تا ۱ اختصاص دارد. از طرفی زمانی که پشتیبانی فیلیمو از ۸ صبح تا ۱۷ بعدازظهر مشغول به فعالیت بود، حتی با افزایش نیرو و توسعه تجهیزات هم قادر به پاسخگویی به حجم بالای کاربران نبودیم و می ­دانستیم که خیلی از افراد در ساعات بعدازظهر و شب نیاز به ارتباط مستقیم با فیلیمو پیدا می کنند. مجموع این نتایج باعث شد تا هر چه سریعتر مقدمات ۲۴ ساعته شدن پشتیبانی فیلیمو را فراهم کنیم و با آموزش نیروهای متخصص و انتقال تجربه­ های دیگر اعضای تیم به آن­ها، حالا با ۳ شیف کاری در هر روز هفته به کار خود ادامه دهیم. "

او در ادامه با اشاره به بیشترین مشکلات کاربران در استفاده از سرویس گفت:" گاهی مشکلات کوچکی وجود دارند که با یک تماس کوتاه با پشتیبانی به راحتی حل شده و وقفه­ ای در تماشای فیلم برای کابران به وجود نخواهد آورد. از طرفی از انجایی که فیلیمو بر بستر اینترنت فعالیت می­ کند، بسیاری از کاربرها مشکلاتی دارند که از سوی سرویس ارائه دهنده اینترت­شان باید برطرف شود. اما چون در زمان تماشای فیلیمو به این مشکل برمی­ خورند، بلافاصله با پشتیبانی تماس می­ گیرند. این موارد نیز از ساده­ ترین سوال­ ها است که با راهنمایی بخش پشتیبانی فیلیمو به سادگی برطرف خواهد شد. ما با توسعه تیم پشتیبانی، تنها برای یک هدف یعنی تماشای بی وقفه و بدون مشکل در هر ساعت از شبانه­ روز تلاش می­ کنیم و در آینده نیز برای هر چه بهتر شدن عملکرد سرویس فیلیمو این راه را ادامه خواهیم داد. "

طبق این خبر پشتیبانی فیلیمو در هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز و از طریق تماس با خط ۵۲۴ ۷۴ -۰۲۱ فعالیت خواهد کرد.

نظرها