bookmark comment heart linkedin marketing Asset 1 quotation-mark reply sample school telegram twitter

تماشا کن آنچه را که نمی شنوی

نویسنده فیلیمو
تاریخ انتشار یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷

ناشنوایان

سی امین روز از ماه سپتامبر در تقویم بین المللی، روز جهانی ناشنوایان نامگذاری شده است. نامگذاری که در راستای اهداف جهانی و برای بهبود کیفیت زندگی این گروه از افراد جامعه انجام گرفته و هر سال با یک هدف خاص  تعیین شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، کار خود را پیش می گیرد. اما در کنار همه فعالیت های پزشکی و بهداشتی که در جهت پیشگیری یا درمان ناشنوایی صورت می گیرد، جنبه دیگری از این فعالیت ها وجود دارد که منجر به بهبود کیفیت زندگی ناشنوایان می شود. فعالیت های اجتماعی و فرهنگی که در کشورهای مختلف متناسب با بسترهای موجود متفاوت است اما همه آن ها با یک هدف، یعنی نزدیک کردن سطح زندگی ناشنوایان به سطح زندگی عادی انجام می گیرد.

یکی از سرگرمی ­ها و فعالیت ­های  که ناشنوایان جامعه از آن محروم هستند تماشای فیلم ومحتواهای ویدیویی است. این موضوع با قرار دادن زیر نویس و به خصوص در فیلم های خارجی قابل حل است، البته آن هم برای درصدی از جامعه ناشنوایان که بر محدودیت های تحصیلی غلبه کرده و توانایی خواندن دارند، اما درباره فیلم های ایرانی و برای آن دسته از افرادی که حتی از تحصیل متناسب با شرایط خود محروم شده اند چطور؟ آیا آن ها تا آخر عمر نباید از سینمای ایران و جهان بهره ببرند؟

این همان سوالی است که فیلیمو به عنوان بزرگترین اپلیکیشن سرگرمی در حوزه فیلم و سینما به دنبال پاسخ آن بود و در همین راستا از بهمن ماه سال ۹۶ اقدام به مناسب سازی فیلم ها و سریال های پرمخاطب ایرانی با کمک رابط ویژه ناشنوایان کرد. ما این کار را اولین بار با سریال محبوب شهرزاد آغاز کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و خوشحالی مان را از انجام چنین پروژه ای بسیار کرد. شهرزاد که به پرفروش ترین سریال شبکه نمایش خانگی تبدیل شد و بخاطر داستان عاشقانه و دراماتیکی که دارد پرمخاطب ترین سریال ایرانی فیلیمو نیز هست، ظرفیت زیادی برای همراه کردن طیف های بیشماری از جمعیت ناشنوا را دارد. بعد از آن به سراغ آیینه بغل، پر فروش ترین فیلم کمدی رفتیم که مناسب سازی آن برای گروه ناشنوایان به سرعت انجام گرفت تا آن ها هم برای تماشای این کمدی جذاب با سایر افراد جامعه همراه شوند.

 روندی که فیلیمو در پیش گرفته است با اختصاص تیم تخصصی تصویر برداری و کارشناس رابط ناشنوایی همچنان ادامه دارد و با مناسب سازی محتواهای به روز از جمله سریال کمدی ساخت ایران ۲ و فیلم سینمایی ملی و راه های نرفته اش در پیش گرفته شده است. خوشحالیم که به مناسبت روز جهانی ناشنوایان شما را به صفحه ویژه فیلم های مناسب سازی شده دعوت کنیم تا اگر امکان تماشای فیلم ها و سریال ها را تا پیش از این نداشته اید از آن ها بهره برده و به دوستان خود هم معرفی کنید.

نظرها