bookmark comment heart linkedin marketing Asset 1 quotation-mark reply sample school telegram twitter

ساعت به وقت بازی تاج و تخت

نویسنده فیلیمو
تاریخ انتشار چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸


اولین قسمت از آخرین فصل درام هیجان انگیز بازی تاج و تخت در حالی بامداد دوشنبه 26 فروردین ماه منتشر شد که طرفداران آن بیشترین انتظارها را برای این آغاز پشت سر گذاشته بودند. انتظاری که در تماشاهای گروهی و تماشای انلاین نمود داشت و ساعت ها را به وقت نمایش بازی تاج و تخت در سراسر جهان یکی کرد.

اولین قسمت از فصل هشت سریال گیم اف ترونز با نام «وینترفل» با شگفتی های زیادی همراه شد. در فاصله کمتر از چند ساعت این سریال به ترند برتر توئیتر تبدیل و بیش از 892 هزار توئیت درباره آن نوشته شد. منتقدان بلافاصله در شبکه های اجتماعی و خبری شروع به نقد وینترفل کردند و حتی از این اپیزود به عنوان « بهترین درام در تاریخ صفحه کوچک تلویزیون» یاد کردند. وینترفل یک شروع فوق العاده و حتی یک پایان فوق العاده برای گیم اف ترونز محسوب می شود چرا که از میان 30 نقد که برای همین قسمت اول نوشته شده است تنها یک نقد به آن امتیاز متوسط داده. نکته ای که امید را برای تماشای شگفتی در 5 قسمت بعدی بالاتر می برد و دوشنبه های گیم اف ترونزی را هیجان انگیزتر می کند.

از طرفی فصل اخر این سریال سخت ترین کار را برعهده دارد. باید به تمام سوال ها و رازهای هفت فصل پیش پاسخ دهد و تکلیف خیلی چیزها را مشخص کند. مهمتر از هر چیز این است که بدانیم چه کسی بر تخت آهنین خواهد نشست و نایت کینگ چه می خواهد؟ تعیین هویت شاهزاده موعود و پاسخ به این سوال که آیا کلگان بول اتفاق خواهد افتاد یا نه هم از پرسش های دیگری است که تنها در 6 اپیزود باید به آن پاسخ داده شود.

درباره گیم اف ترونز که مهمترین سریال تاریخ تلویزیون آمریکا لقب گرفته است، امارها، اطلاعات و نقل قول های فراوانی وجود دارد. این سریال تاکنون توانسته بیشترین گردش مالی را برای سازندگان سریال در جهان به همراه بیاورد. برای مثال شبکه سازنده آن یعنی hbo برای هر قسمت آن حدود 15 میلیون دلاربه تهیه کنندگان پرداخت کرده و همچنین تبلیغات این سریال در سراسر جهان به پرسود ترین تبلیغات حوزه سرگرمی تبدیل شده است. حتی بازدید طرفداران از لوکیشن های این سریال در ایرلند شمالی طبق اطلاعات گزارشی که در theirishtimes منتشر شده است، از سال 2010 تا کنون معادل 206 میلیون پوند برای این کشور آورد مالی داشته است.

حالا که گیم اف ترونز به آخر راه رسیده است بیش از هر چیز پایان این درام پرطرفدار جهانی ذهن مخاطبان و منتقدان را درگیر کرده است و بیش از هر چیز درباره این نگرانی در شبکه های اجتماعی حرف به میان آمده. نگرانی ای که حتی نویسندگان سریال هم به آن اعتراف کرده اند و در گفت وگویی عقیده خود را اینطور توضیح داده اند: « اگر پایان بد باشد، قصه خوبی نگفته ایم».

تمام این محبوبیت ها و هیجان ها که از برترین سریال تاریخ تلویزیونی آمریکا به جهان منتقل شده است دلیلی است تا فیلیمو همزمان با انتشار جهانی در سریع ترین زمان ممکن به صورت زیر نویس در اختیار مخاطبان قرار دهد و آن ها را همراه با هیجان دنیا به وقت بازی تاج و تخت پای تماشا بنشاند. از این پس دوشنبه هر هفته از طریق این لینک می توانید تازه ترین قسمت بازی تاج و تخت را در فیلیمو تماشا کنید. 


نظرها