bookmark comment heart linkedin marketing Asset 1 quotation-mark reply sample school telegram twitter

معرفی فیلم «پاکوچولو»

نویسنده فیلیمو
تاریخ انتشار چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷

smallfoot

«پاکوچولو»، انیمیشن موزیکالی است که داستانش در ارتفاعات هیمالیا می‌گذرد. در اون کوهستان‌های برفی، جامعه‌ای از یتی‌ها یا غول‌های برفی، زندگی عادی خودشون رو با یک سری قوانین باستانی سپری می‌کنند. میگو (Migo ) با صداپیشگیِ چانینگ تاتوم ( Chaning Tatum ) هم یکی از اعضای جوون جامعه‌ی یتی‌هاست که یک روز سقوط یک هواپیما را مشاهده می‌کند و با موجودی روبرو می‌شود که همه فکر می‌کردند افسانه‌ای بیش نیست: با یک «پاکوچولو»... اسمی که یتی‌ها به انسان‌ها داده‌اند.

این انیمیشن که تعداد زیادی از ستاره‌های سینمای هالیوود صداپیشگی‌اش را بر عهده داشته‌ا‌ند، پر است از لحظه‌های جذاب و دوست‌داشتنی که پیام‌های اخلاقی انسانی‌ای را برای بچه‌هایی که مخاطبش هستند در نظر گرفته. وقتی به این‌ها، کمدی فیزیکی و شوخی‌های کلامی و ترانه‌های شنیدنی را هم اضافه کنید، «پاکوچولو» قطعاً ارزش دیدن پیدا می‌کند.

smallfoot

این فیلم با برعکس کردن روایتِ همیشگیِ ترس انسان‌ها از موجودات بیگانه و نشان دادن غول‌های برفی‌ای که انسان‌ها را بیگانه می‌دانند، خطرات نادیده گرفتن واقعیت‌های جهان و نادیده گرفتن غریبه‌ها را به مخاطب‌های جوان خودش گوشزد می‌کند. «پاکوچولو»‌ خیلی خوب می‌تواند این پیام مهم رو در ستایشِ‌ پذیرش دیگری، هم به بچه‌ها و هم به بزرگ‌ترها برساند.

smallfoot

بهترین سکانس‌های انیمیشن اما اون سکانس‌هایی هستن که شوخی‌های کلاسیکی دارند و باعث می‌شوند خیلی از بچه‌ها با صدای بلند بخندند. انسان‌ها و غول‌های برفی نمی‌توانند به‌وسیله‌ی کلمات با هم ارتباط برقرار کنند، اما رفته رفته متوجه می‌شوند که نه تنها برای هم خطرناک نیستند بلکه می‌توانند به همدیگر کمک هم بکنند و حتی با هم دوست باشند. «پاکوچولو» مثل انیمیشن‌های بزرگ دیزنی و پیکسار نیست که ماجرایی حماسی رو روایت کند که همزمان بچه‌ها و بزرگ‌سال‌ها رو همراه خودش کند و اشکشان را دربیاورد. این فیلم روی لحظه‌های خنده‌دار و جذاب و پیام‌های اخلاقیش برای بچه‌ها تمرکز می‌کند و به خوبی از هم از پسش برمی‌آید.

پاکوچولو رو می‌توانید با دوبله‌ی اختصاصی در فیلیمو تماشا کنید.

نظرها