bookmark comment heart linkedin marketing Asset 1 quotation-mark reply sample school telegram twitter

معرفی فیلم «تصنیف باستر اسکراگز»

نویسنده فیلیمو
تاریخ انتشار سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷

باستر اسکراگز

کارنامه‌ی برادران کوئن پر از فیلم‌های درجه یک است. از «فارگو» (Fargo) و «بارتون فینک» (Barton Fink) تا «لباوسکی بزرگ» (Lebowski )و «جایی برای پیرمردها نیست». کوئن‌ها که یک بار با فیلم «True Grit» ارادت‌شان را به ژانر وسترن نشان داده اند، این بار با «تصنیف باستر اسکراگز» یک بار دیگر به آمریکایی‌ترین ژانر تاریخ سینما برگشته‌ا‌ند.

این فیلم دو ساعته، شش داستان را روایت می‌کند که شاید تنها وجه مشترک‌شان، نگاهی تخیلی به قصه‌های سنتی غرب وحشی باشد. هر کدام از این داستان‌ها، موقعیت خاص و کاراکترهای خودشان را دارند. در یکی از قصه‌ها، ماجرای باستر اسکراگز با بازی تیم بیک نلسون (Tim Blake Nelson) را می‌بینیم که هفت‌تیرکش و خواننده‌ی مشهوری‌ست و طبق فرمول ژانر وسترن وارد شهرکی می‌شود که پر از یاغی‌ها و تبهکاراست. جیمز فرانکو (James Franco) در اپیزودِ «نزدیک به آلگوندس  Algodones» نقش بانک‌زنی را ایفا می‌کند که همیشه بدبیاری می‌آورد و اپیزود دیگری که تام ویتس، (Tom Waits) در آن نقش اصلی است، از تعدادی نمای زیبا از منظره‌های غرب وحشی تشکیل شده که در پس‌زمینه‌ا‌ش، آدم سرگردانی به دنبال طلا می‌گردد.

باستر اسکراگز

طنز ملایم و استخوان‌دارِ برادران کوئن در کنار خشونتِ افراطی آثارشان، در همه‌ی این اپیزودها مشهود است. آنها می‌دانند که چطور در مدتی کم به کاراکترهایشان تشخص ببخشند و همزمان از عناصر مهم داستانی و سینمایی غافل نشوند. فیلمبرداری چشم‌نواز، موسیقی‌ای که با وسواس ساخته و انتخاب شده است و البته بازی‌های درجه یک از لیست بلند بالای بازیگرانِ مشهور هالیوود، «تصنیف باستر اسکراگز» را به یک موفقیت دیگر در کارنامه‌ی درخشان برادران کوئن تبدیل می‌کند.

برای تجربه‌ی ماجراهای وسترن اصیل با طعم همیشگی آثار برادران کوئن، می‌توانید سری به فیلیمو بزنید و این فیلم رو با دوبله‌ی فارسی اختصاصی تماشا کنید.

باستر اسکراگز

نظرها