bookmark comment heart linkedin marketing Asset 1 quotation-mark reply sample school telegram twitter

معرفی فیلم «راهبه»

نویسنده فیلیمو
تاریخ انتشار چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷

راهبه

فیلم‌های جهان سینماییِ «احضار» که با فیلم‌های احضار ۱و ۲ شروع شد، حالا یکی از موفق‌ترین مجموعه‌هایِ ترسناکِ دنیای سینمان که با هر فیلم، فروش بسیار زیادی رو برای صاحبانشان به ارمغان می‌آورند. جدیدترین پروژه‌ی این جهانِ سینمایی، اسپین‌آفی از فیلمِ «احضار ۲» است که در سال ۲۰۱۶ اکران شده بود. اگر «احضار ۲» را دیده باشین باید چهره‌ی راهبه‌ی آن فیلم را یادتان باشد. این فیلم در مورد همان راهبه‌ است!

راهبه

داستان برمی‌گردد به سال ۱۹۵۲، وقتی که پدر بِرک (Burke) به رم سفر می‌کند تا به همراه خواهرْ ایرِن (Irene) ماجرای مرگِ دو راهبه‌ی کاتولیک را در رومانی پیگیری کند. دو راهبه در زیرزمینِ دِیرِ سنت‌کارتا (Saint Cartha )توسط نیروی عجیبی مورد حمله قرار گرفته‌ان و معلوم نیست که چه بلایی سرشان آمده.

راهبه

«راهبه» هیچ وقت نمی‌تواند مخاطب خودش را زهره‌ترک کند! اما با استفاده از فضای رعب‌آور و گوتیک‌اش (Gothic) که به درستی در رومانی اتفاق می‌افتد، می‌تواند اتمسفرش را تا انتها ترسناک و ناشناخته باقی بگذارد. همچنین بازیِ‌ بازیگرانش هم در حد و اندازه‌ی یک فیلم ترسناک خوب است، اما منطقِ فیلم به خوبی چیده نمی‌شود و در روایت، کمی لنگ می‌زند. با این همه، فیلم زور خودش را می‌زند تا به ما بگوید همانطور که شر همه جا وجود دارد، خدا هم همه جا وجود دارد. به خاطر وجود همین ایده‌ی کاتولیکی‌ای که می‌گوید «شر وجود دارد اما مریمِ مقدس راه درست را به ما نشان خواهد داد»، «راهبه» مورد توجه متخصصان مذهبی کاتولیک هم قرار گرفته‌است.

برای تماشای این تقابلِ ترسناک با شیطان در فضای گوتیکِ رومانی با دوبله‌ی‌ فارسی، حتما سری به فیلیمو بزنید. 

نظرها